Птахівництво України і cвіту | менеджмент, аналітика, реформи, стандарти


Реформування галузі птахівництва України

Шляхи реформування галузі птахівництва в Україні за сучасних умов інтеграції в ЕС

Бюджет аграрного сектору України на 2018 рік

Затверджений бюджет аграрного сектору України на 2018 рік становить 6,3 млрд грн, з наступною структурою:

  • 4 млрд грн — розвиток тваринництва (замінили цією програмою минулорічну квазіакумуляцію);
  • 1 млрд грн — на фермерство;
  • 1 млрд грн — компенсація за придбання с/г техніки вітчизняного виробництва;
  • 300 млн грн — садівництво;
  • 117,9 млн грн — інші інструменти підтримки.

Продовжити читання

Як покращити ефективність роботи групи HACCP | Яєчний скандал в ЄС

Яйця харчові і мясо птиці займають одне з ключових місць в харчуванні людини і тому птахівництво – це галузь, яка динамічно розвивається у всьому світі.  На птахофабриках ЄС впроваджена система HACCP (ХАССП), яка відповідає за безпечність кінцевої продукції для здоров'я людини. Але не зважаючи на це, нещодавно майже в двадцяти країнах в яйцях було виявлено препарат фіпроніл. А на фермах Нідерланд знайшли сліди ще одного забороненого засобу – амітразу. І фіпроніл, і амітраз – можна використовувати для прибирання приміщень, в яких утримують тварин, але ж не птицю.

Продовжити читання

Голландці інвестують у «Володимир-Волинську птахофабрику»

Приватний інвестиційний фонд Safedam (Нідерланди) придбав більше 20% акцій одного з провідних українських агропідприємств. Угоду вже укладено і найближчим часом про неї буде офіційно оголошено в ЗМІ. Поява нового інвестора прискорить реалізацію масштабного інвестиційного плану підприємства з модернізації виробництва, бюджет якого складе більше 25 мільйонів євро.

Продовжити читання

Безпечні продукти. Як цього добилася Європа і що залишилося зробити Україні

Добре бути українцем та мати город або бабусю в селі з городом. Бо тоді знаєш, що і як потрапило у твій борщ. Усі овочі – з грядки під вікном, сметана – з молока, яке  дає сусідська корова. Сидиш собі та смакуєш на здоров’я. І навіть думка не виникне, що сметану краще не їсти, бо в ній від молока лише колір, а овочі можуть викликати алергію через присутність у них значної частини таблиці Менделєєва.

Продовжити читання

Харчова безпека по європейськи: страшно, обов’язково чи просто

Напередодні й після повноцінного вступу в силу Угоди про асоціацію України з ЄС багато українських виробників стали акцентувати увагу на тому, що мають сертифікат НАССР. А отже – повністю готові до виходу на європейські ринки.

Однак далеко не всі споживачі знають, що сертифікат НАССР – це не золота медаль в чемпіонському забігу, яка демонструє якісні переваги кінцевого продукту. І далеко не факт, що підприємство з одним тільки сертифікатом НАССР зможе вільно вийти до споживачів Євросоюзу.

Продовжити читання

Продаж домашнього м’яса і молока в Україні – зміна правил після 2020 року

На продукцію, вироблену домашніми господарствами, буде наноситися відповідне маркування. Продукти, визнані непридатними для споживання людиною і представляють високий ризик для здоров'я, "підлягають негайному вилученню власником та утилізації або знищенню під контролем державного інспектора відповідно до законодавства".

Продовжити читання

Концепція створення експертної системи для покращення технології виробництва продукції птахівництва на основі принципів системи HACCP

Метою проекту є підвищення безпечності отримуваної продукції в невеликих і середніх птахівницьких підприємствах шляхом вдосконалення технологічних схем і технологій її виробництва, процедур контролю небезпечних чинників й параметрів в критичних контрольних точках на основі принципів системи HACCP (ХАССП).

Продовжити читання