Основні напрями розвитку птахівництва в Україні за сучасних умов
Пропозиції щодо внесення змін та доповнень до розділу "Розвиток тваринництва", який буде включений до "Програми розвитку агропромислового комплексу на період до 2020 року".
Індикатори розвитку птахівництва в Україні
- Забезпечення виробництва м’яса птиці (у забійній масі) у 2015 р. – 1514,9 тис. тонн, 2020 р. – 1805,0 тис. тонн, проти 1074,7 тис. тонн – у 2012 р.
- Підвищення рівня споживання м’яса птиці на одну особу у 2015 р. – 29,5 кг, у 2020 р. – 34,1 кг, за раціональної норми 28 кг.
- Збільшення обсягів одержання яєць у 2015 р. до 22,5 млрд шт., 2020 р. – 24,0 млрд шт., проти 19,6 млрд шт. у 2013 р., що забезпечить споживання на одну особу 335 шт. яєць за норми 285 штук.
Основними напрямами розвитку птахівництва та підвищення його ефективності мають бути:
- збільшення чисельності поголів’я курей (особливо м’ясних), гусей, качок та індиків;
- нарощування потужностей з виробництва м’яса бройлерів, доведення середньодобових приростів живої маси до 35 г і підвищення їх частки у структурі м’яса птиці;
- повне забезпечення птахівничих господарств повнораціонними збалансованими комбікормами, а також спеціальними комбікормами для молодняку птиці;
- розширення мережі фірмової торгівлі продуктами птахівництва, насамперед поблизу великих міст, промислових центрів та інших густонаселених пунктів;
- проведення технічного переозброєння та автоматизації всіх виробничих процесів на птахофабриках;
- виведення і впровадження у виробництво нових кросів курей яєчного напряму та підвищення їх продуктивності;
- продовження строку використання курей-несучок до 14 місяців проти існуючих 10 місяців;
- надання допомоги господарствам населення у придбанні поголів’я молодняку птиці, поліпшення організації його вирощування, закупівлі та реалізації вирощеної продукції.
Просимо залишити свої коментарі щодо реформування галузі птахівництва та механізмів його реалізації. Головними принципами повинні бути – системний підхід до вирішення питань та врахування інтересів України.
На будь-які заходи потрібні ресурси, у тому числі й фінансові. За рахунок яких механізмів буде забезпечене виконання прогнозованого нарощування виробництва продукції птахівництва? Особливо це стосується господарств населення, адже згідно з вимог Євросоюзу щодо сертифікації якості продукції вільний продаж яєць і м’яса населенням буде заборонений. Це стосується й іншої продукції. отриманої в присадибних господарствах. Потрібне реформування цього сектору за рахунок організації забійних пунктів, виробничих і обслуговуючих кооперативів, налагодження інфраструктури лабораторій контролю якості продукції, дорадчої служби, логістичного центру, тощо.