Водопостачання та каналізація – охорона праці у птахівництві
1. Внутрішні системи водопроводу і каналізації птахівницьких приміщень повинні відповідати вимогам ДБН В.2.2-1-95 та розділів 6.4 та 5.4 НАПБ В.01.057-2006/200.
2. Суб’єкти господарювання повинні забезпечуватися достатньою кількістю води, необхідною для задоволення питних потреб відповідно до санітарних норм, господарсько-виробничих потреб та потреб пожежогасіння згідно з будівельними нормами і правилами “Внутренний водопровод и канализация зданий“ (СНиП 2.04.01-85), затвердженими постановою Державного комітету СРСР у справах будівництва від 10.04.1985 N 169 (із змінами та доповненнями), відомчими будівельними нормами “Сільськогосподарське водопостачання. Зовнішні мережі і споруди”, затвердженими Міністерством сільського господарства і продовольства України у 1996 р. (ВБН СГіП-46/33-2.5-5-96).
3. Якість питної води повинна відповідати вимогам ГОСТ 2874-82* “Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством” і ДСанПіН 383 “Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання”, затверджених згідно наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.12.1996 N 383, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України від 15.04.1997 за N 136/1940.
4. Не допускається поєднання мереж господарсько-питних водопроводів із мережею водопроводів, що подають воду для технологічних потреб.
5. Водопідіймальні установки необхідно експлуатувати у відповідності із “Правилами техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць” (НПАОП 41.0-1.01-79), затвердженими 29.12. 1979 Мінжитлокомунгоспом УРСР.
5.1. Не допускається підвищення тиску у бакові водопідіймальної установки понад рівень, передбачений експлуатаційною документацією.
5.2. Перед кожним оглядом і ремонтом водопідіймальна установка повинна бути повністю відключена від електричної мережі. Наявність напруги у мережі слід встановлювати лише приладами.
6. Для напування птиці у приміщеннях чи на вигулах необхідно передбачати прокладання водопровідних труб для подачі води до напувалок. При цьому не допускається прокладання водопровідних труб у місцях, де вони можуть стикатися з послідом, підлягати механічним впливам, заважати прибиранню посліду або транспортуванню кормів.
7. У місцях перетинання водопровідних труб із електричними дротами останні повинні бути захищені ізолюючими трубками.
8. Відігрівати замерзлі труби відкритим полум’ям (факелом, паяльною лампою) не дозволяється. Місця замерзання слід відігрівати гарячою водою або парою, дотримуючись при цьому застережних заходів від опіків.
9. Напувалки у птахівницьких будівлях при необхідності зміни рівня їх встановлення від підлоги або демонтажу на час прибирання підстилки чи посліду повинні приєднуватися до внутрішнього водопроводу і каналізації гнучкими шлангами.
10. У будинках і спорудах необхідно передбачати улаштування протипожежної сигналізації та внутрішнього протипожежного водопроводу. Мінімальні витрати води слід визначати відповідно до вимог СНиП 2.04.01-85.
11. Гарячою водою будинки необхідно забезпечувати згідно з вимогами СНиП 2.04.01-85. Витрати гарячої води слід приймати за нормами технологічного процесу. Безпеку експлуатації трубопроводів пари і гарячої води слід забезпечувати згідно з вимогами “Правил будови і безпечної експлуатації трубопроводів пари і гарячої води”, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 08.09.1998 N 177, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України від 07.10.1998 за N 636/3076 (НПАОП 0.00-1.11-98) (із змінами).
12. На магістральних випусках стічних вод від проточних напувалок слід передбачати уловлювачі для пуху та пера.
13. В одноповерхових будинках для кліткового утримання птиці виробничі стічні води (від миття підлоги, миття обладнання тощо) слід збирати та відводити до трапів відкритими лотками. Розміри лотків визначаються розрахунком, але в усіх випадках їх глибина повинна бути не більше 120 мм, а ширина не менше 100 мм.
14. Відведення промивних вод до каналізації повинно здійснюватися закритим способом із розриванням струменя.
15. Зливання в каналізацію рідких стоків і стічних вод з обладнання повинно здійснюватися способом, що забезпечує можливість спостереження і очищення від забруднення, виключає утворення слизької поверхні, а також забезпечує захист довкілля від забруднення.
16. Стічні води будинків і споруд для утримання птиці, поверхневі стоки з вигульних майданчиків для птиці (соляріїв) та стоки майданчиків і споруд для зберігання та переробки посліду слід обробляти шляхом відстоювання в локальних відстійниках, а потім очищення в очисних спорудах.
17. У випадку виникнення у птиці інфекційних захворювань стічні води слід зберігати у спеціальних резервуарах протягом усього періоду епізоотії і карантину, після чого знезаразити.
Залишити відповідь