Вимоги до застосування засобів захисту працівників у птахівництві
1. На роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам повинні видаватися безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші ЗІЗ, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Працівники, які залучаються до разових робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, також повинні бути забезпечені зазначеними засобами.
2. Забезпечення ЗІЗ здійснюється відповідно до «Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту», затвердженого наказом Держгірпромнагляду від 24.03.2008 № 53, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2008 за № 446/15137 і “Типових норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам сільського та водного господарства”, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 10.06.1998 N 117, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України від 14.07.1998 за N 449/2889 (НПАОП 0.00-3.01-98).
3. Засоби захисту працівників, які застосовуються під час виконання виробничих процесів, вказаних у цих Правилах, повинні відповідати вимогам ГОСТ 12.4.011-89 CСБТ (СТ СЭВ 1086-88) “Средства защиты для работающих. Общие требования и классификация” та іншим відповідним стандартам CCБТ.
4. Засоби захисту працівників повинні виконувати своє призначення безперервно протягом всього виробничого процесу, а також при виникненні небезпечної ситуації. Дія засобів захисту не повинна припинятися раніш, ніж дія відповідного небезпечного або шкідливого виробничого фактора.
5. Вибір конкретного типу засобів захисту працівників повинен здійснюватися з урахуванням вимог охорони праці для даного технологічного процесу або виду робіт.
6. Відмова одного з засобів захисту або його елемента не повинна призводити до припинення нормального функціонування інших засобів захисту.
7. Працівники повинні бути навчені правилам користування і найпростішим методам перевірки справності ЗІЗ (респіраторів, протигазів, запобіжних поясів, окулярів тощо) та пройти тренування з їх застосування.
8. Комплект ЗІЗ (спецодяг, спецвзуття, рукавиці, рукавички, захисні окуляри, респіратори або протигази) повинен бути підібраний індивідуально та закріплений за кожним працівником на весь період роботи.
9. Працівники, що контактують з пестицидами, під час проведення обробки приміщень повинні бути забезпечені ЗІЗ відповідно до ДСП 8.8.1.2.001-98 “Зберігання, транспортування та застосування пестицидів у сільському господарстві”, затверджених Міністерством охорони здоров’я України від 03.08.1998, постанова N 1 та ДСанПіН 8.8.1.002-98 “Гігієнічна класифікація пестицидів за ступенем небезпечності”, затверджених Міністерством охорони здоров’я України від 28.08.1998, постанова N 2, з урахуванням властивостей препаратів, що застосовуються.
10. Підбір ЗІЗ органів дихання і контроль за правильністю їх використання здійснюють відповідно до НПАОП 0.00-1.04-07 «Правила вибору і застосування засобів індивідуального захисту органів дихання», затверджених наказом Держгірпромнагляду N 331 від 28.12.2007, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.04.2008 за N 285/14976.
11. При використанні ЗІЗ органів дихання слід враховувати час захисної дії фільтрувальних пристроїв. Поява запаху пестициду або іншої речовини, що застосовується, під маскою справного респіратора або протигаза свідчить про непридатність фільтрувальних пристроїв і потребує негайної їх заміни.
12. Під час приготування мийних і дезінфікуючих розчинів і пересипання пилоподібних мийних засобів із заводської упаковки у витратну тару слід користуватися ЗІЗ: респіраторами, захисними окулярами, гумовими рукавичками, прогумованим фартухом і гумовими чоботами.
13. Під час приготування розчину хлорного вапна слід захищати органи дихання протигазом з патронами марки Б, КД або інших марок аналогічного призначення.
14. Під час опромінення інкубаційних яєць, обігріву птиці, виконання інших робіт, пов’язаних з використанням джерел ультрафіолетового або інфрачервоного випромінювання, працівників слід забезпечувати засобами, що забезпечують захист від дії цих шкідливих і небезпечних виробничих факторів.
14.1. Згідно із державним стандартом „Пристрої екранувальні для захисту від інфрачервоного випромінювання. Параметри та загальні технічні вимоги” (ДСТУ 2894-94), для захисту від надмірного інфрачервоного випромінювання застосовують захисні екрани: хімічні (хімічні речовини, креми, що поглинають випромінювання) і фізичні (перешкоди, що поглинають або розсіюють промені). Очі слід захищати окулярами із захисним склом.
14.2. Окуляри для захисту від інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювання мають відповідати вимогам державних стандартів “Очки защитные. Общие технические условия” (ГОСТ 12.4.013-85Е ССБТ) (СТ СЭВ 4564-84), захисні щитки – вимогам державного стандарту “Щитки защитные лицевые. Общие технические требования и методы контроля” (ГОСТ 12.4.023-84 ССБТ) (із змінами).
Повний захист від ультрафіолетового випромінювання всіх хвиль забезпечує флінтглас (скло, що містить окис свинцю) товщиною 2 мм.
15. Працівники цехів, в яких здійснюється подрібнення зерна, повинні бути забезпечені протипиловими респіраторами і окулярами. Фільтри респіраторів слід замінювати по мірі їх забруднення, але не рідше одного разу за робочу зміну.
16. Операторів, які обслуговують прес-екструдери, слід забезпечувати рукавицями від підвищених температур типу Тп 400 згідно з ГОСТ 12.4.103-83.
17. Після закінчення роботи ЗІЗ слід очистити (провітрити, висушити, знепилити) або знешкодити.
18. При проведенні робіт з дезінфекції, дезінвазії, дезінсекції та дератизації працівників слід забезпечувати засобами індивідуального захисту згідно відповідних нормативів.
19. Прання спецодягу проводиться у міру його забруднення, але не рідше одного разу за 6 робочих змін. Бавовняний одяг, який абсорбує та утримує небезпечні й шкідливі речовини, підлягає щоденному пранню. Виносити спецодяг за межі суб’єкта господарювання, а також віддавати його додому для прання не дозволяється.
Залишити відповідь