Ukrainian Dutch English French Italian Polish Russian Turkish
Птахівництво України і cвіту | менеджмент, аналітика, реформи, стандарти


Податківці хочуть поповнити казну за рахунок тваринників

Міністерство доходів і зборів заради наповнення бюджету збирається скасувати фіксований сільгоспподаток для тваринницьких підприємств. Як стало відомо Forbes, податківці готують законопроект, який, якщо стане законом, переведе виробників м’яса, птиці та молока на загальну систему оподаткування. Фіксований сільгоспподаток замінює податок на прибуток і ряд менш великовагових податків. «Таким чином компанії мають можливість не платити податок на прибуток, а направляти її цілком на розвиток, – пояснює голова ради директорів асоціації« Союз птахівників України »Олександр Бакуменко. – У тому числі – на виплату за кредитами ».

Про те, що такий законопроект готується, Forbes повідомили два джерела – у Міндоходов і зборів та в комітеті Верховної ради з питань податкової та митної політики. «Цей документ вже розісланий на узгодження міністерствам і відомствам», – підтверджує Бакуменко.

Логіка розробників: у представників тваринництва немає великих земельних наділів, і вони не займаються рослинництвом, для підтримки якого і був введений фіксований сільгоспподаток. «Їх основні активи – ферми, підприємства з переробки, комбікормові заводи, – перераховує представник профільного парламентського комітету, який побажав залишитися неназваним. – Тобто їм досить мати гектар, і вони вже потрапляють під сільгоспподаток. В результаті податків вони платять вкрай мало, а продукція у них дорога і ліквідна – птахи, свині ».

Такий довід виглядає дивним: наприклад, найбільший вітчизняний виробник птиці – холдинг «Миронівський хлібопродукт» (МХП) мільярдера Юрія Косюка входить до п’ятірки найбільших латифундистів в країні з земельним банком в 280 000 га. «Що означає« ні землі »? – Обурений Олексій Марченко, директор з загальних питань «Комплексу Агромарс» (ТМ «Гаврилівські курчата»), земельний банк якого – близько 35 000 га. – У нас є поля, на яких ми вирощуємо сільгоспкультури для переробки у корми, і за рахунок цього знижуємо собівартість ».

Джерело в Міндоходов наводить ще один аргумент на захист підготовлюваного законопроекту: до 60% бюджетної підтримки аграрної галузі в останні два роки направлялися на тваринницькі підприємства. Мовляв, тваринникам і так вільно дихалося.

На що скаржаться виробники

«Ми чули про цю ідею – не чіпати підприємства, зайняті в рослинництві, а позбавити права на фіксований податок представників тваринницької індустрії», – констатує гендиректор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа. За його словами, попередня законодавча новація, яка передбачала сплату ПДВ на рівні 9% і податок з обороту на 1-2%, не прижилася, оскільки сильно ускладнювала адміністрування. «Тепер є спроби відкусити від цього пирога по частинах», – пояснює Лапа.

Представники організацій, які відстоюють інтереси агробізнесу, відзначають, що Міндоходів, виконуючи завдання з наповнення бюджету, вибрало в якості «жертви» далеко не найплатоспроможнішу індустрію. «Рентабельність виробництва молока, наприклад, в минулому році в середньому по галузі – 2,5%, – нагадує Лапа. – Давайте змусимо підприємства платити додатковий податок: таку логіку зрозуміти складно ». За його словами, перехід на загальну систему оподаткування призведе до того, що, наприклад, поголів’я великої рогатої худоби за два роки може зменшитися на 30%.

За даними податкової служби України надходження до бюджету від фіксованого сільгосподарського податку у 2012 році склало близько 130 млн гривень.

forbes.ua


«Останній цвях» для галузі

dey_kiev_uaЕксперти – про диспропорції в новому оподаткуванні підприємств рослинництва і тваринництва

Міністерство доходів та зборів не відмовилося від своєї ідеї переглянути оподаткування сільгоспвиробників. Однак початкова версія фіскальних змін зазнала фіаско , тому що проти виступили єдиним фронтом всі галузеві асоціації і закликали главу держави не допустити цього. Нинішнє ж законодавче творіння Міндоходов пропонує замінити систему оподаткування для тваринницьких підприємств ( виробники м’яса , птиці та молока) : скасувати єдиний фіксований сільгоспподаток і натомість ввести загальну систему оподаткування. За словами учасників ринку , фіксований сільгоспподаток замінять податком на прибуток і рядом інших податків .

В даний момент оновлений варіант змін оподаткування АПК розробляється в Міндоходов, і його вже розіслали на узгодження всім відомствам і міністерствам. У минулу п’ятницю в парламентському комітеті з питань податкової та митної політики під керівництвом Віталія Хомутинніка відбулися його попереднє обговорення депутатами. За інформацією джерел «Дня », розмова була досить жорсткою.

«Це абсурд. Він принесе копійки до бюджету і заб’є останній цвях в галузь тваринництва, яка тільки почала підніматися. Це повністю уб’є її інвестиційну привабливість… Знизить прибутковість галузі , а 20 % корів , птиці та свиней господарства просто виріжуть », – заявив після зустрічі« Дню » голова ради директорів асоціації « Союз птахівників України »Олександр Бакуменко. Відміна фіксованого сільгоспподатку також може обернутися збільшенням імпорту м’яса і птиці , говорить він. За словами Бакуменка, уряду не варто йти на подібний крок. Чому ? Адже на 2013 рік у бюджеті практично немає фінансової підтримки на АПК і триматися на плаву галузі дозволяють саме пільги по сплаті ПДВ і єдиний фіксований податок. Бакуменко також розповів, що на п’ятничному зборах в комітеті Хомутинніка присутні нардепи висловилися за те, що вони не підтримають подібний законопроект. Він також підкреслив , що аргументів на користь введення загальної системи оподаткування під час засідання в комітеті від розробників він так і не почув.

У міністерстві аграрної політики та продовольства також проти зміни оподаткування сектора. «Ми не підтримуємо цього. Я взагалі не розумію логіку розробників. Раніше говорили про підтримку тваринництва. А тепер . Крім того , якщо не даємо галузі прямих дотацій (а ми їх не даємо ), то давайте хоч не забирати те , що примножили не ми. Я розумію , що розробники вважають , що птахівники багато заробляють.  Але про них в законопроекті не сказано. Там мова йде про тваринництво в цілому » , – розповідає « Дню » директор департаменту ринків тваринництва Мінагропроду Анатолій Гетя . На уточнююче запитання «Дня » про те , може тоді варто перевести на загальну систему лише птахівників , він відповів , що птахівництво лише 2-3 роки як почало ставати на ноги. Птахівники , каже він, зараз покращують баланс м’яса: експорт зростає , а імпорт – падає. «Але м’яса ще завозиться більше. Тому , на мою думку, не потрібно чіпати їх. Адже пільг їм не даємо, не допомагаємо з фінансуванням, селекцією або прямими дотаціями . Хай працюють і виправляють м’ясної баланс. А коли експорт буде більше, ніж імпорт м’яса, тоді, можливо, можна буде про це говорити . Зараз же зміна оподаткування я вважаю передчасним », – розповідає Гетя.

Тим часом, у розробників своя логіка, мовляв, у представників тваринництва немає великих земельних наділів і вони не займаються рослинництвом, для підтримки якого і був введений фіксований сільгоспподаток. А до того ж їм і так чинить половина бюджетної підтримки аграрної галузі в останні два роки.

« Але не було бюджетної підтримки реальної. Хіба що для населення за здану худобу було передбачено менше 100 мільйонів гривень. Це крапля в морі. Ніякі інші програми не працюють: ні компенсація кредитів, ні підтримка нового будівництва », – розповідає Бакуменко.

Втім , за даними анонімного співрозмовника «Дня» у Мінагропроді , виробники таки кривлять душею. Адже в 2012 році всього на підтримку сільськогосподарських підприємств з бюджету направили 6,97 мільярдів гривень. З них на тваринництво надійшло – 2,44 мільярдів гривень (бюджетні дотації – 437 мільйонів гривень і пільги з ПДВ – майже 1,91 мільярдів гривень). Тому підтримка була.  А ось що стосується нового законопроекту, продовжує співрозмовник видання, то тут дійсно є диспропорція в оподаткуванні підприємств рослинництва і тваринництва. І її слід виправляти. Але як ? Адже запропонований Міндоходом законопроект не вирішує це питання, а , навпаки , вносить ускладнення. Вся справа в тому, що одне підприємство може займатися рослинництвом і тваринництвом. А як у такому випадку адмініструвати податки ? У цьому і полягає найбільша проблема.

Рубрика: Економіка, газета: № 182, (2013)

day.kiev.uа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)