Ukrainian Dutch English French Italian Polish Russian Turkish
Птахівництво України і cвіту | менеджмент, аналітика, реформи, стандарти


Вживання одного-двох яєць на сніданок не підвищує рівень холестерину у крові

Багато людей вважають за краще на сніданок варені яйця, яєчню або омлет, незважаючи на існуючу думку, що ці страви підвищують рівень холестерину в крові. Однак сучасні дієтологи не поділяють цієї точки зору: вживання одного-двох невеликих яєць на день не позначається на рівні холестерину в крові. Організм сам виробляє цю речовину з насичених жирів, а не отримує з багатих на холестерин продуктів.

Слід знати, що харчовий холестерин чи не перетворюється в той, що закупорює судини. Якщо ж оцінювати продукти за ступенем ризику, то першою у списку буде жирна м’ясна і молочна продукція.

Недарма Американська асоціація серця перестала регламентувати кількість яєць, яке щодня можна з’їдати здоровим людям. Тим більше що від цього продукту не можна відмовлятися. За даними недавніх досліджень, вживання шести яєць на тиждень зменшує ризик розвитку раку молочної залози у жінок на 44 відсотки. Крім того, потрібно пам’ятати, що яйця багаті білком і спеціальною речовиною – лютеїн, що захищає очі від катаракти.

Однак захоплюватися надміру вживанням яєць все ж не варто. Жовток великого курячого яйця містить 213 міліграмів холестерину, а кількість споживаної речовини не повинно перевищувати 300 міліграмів на день. Тому яєчні з трьох яєць, та ще з шинкою або беконом, слід віддати перевагу пару яєць, зварених “в мішечок”.

  • Любіть жовток Жовтий ? Все заради клієнта !

Ви любите , коли жовток в яйцях яскравий або бляклий ? курочку синю або рожеву ? А як щодо лосося ? Напевно , любите , щоб червона риба була більш червоною ? Ваші уподобання давно знають маркетологи . І ваші бажання почуті !

Не їдять сучасні несучки стільки трави , щоб у ній вистачило каротину для яскравих жовтків. Зате у використовувану їжу можна ці природні барвники додати .

Колір жовтка та фарбування тушок бройлерів – основні фактори, що враховуються споживачами при оцінці якості яєць і бройлерів. У різних країнах світу , в залежності від культури і традицій , існують свої уявлення про те, яка забарвлення яєчних жовтків є найкращою , здоровою і апетитною . Однак у переважній більшості країн споживачі воліють яйця з жовтком золотисто – жовтого кольору , а бройлерів – з приємним кольором шкіри.

Взагалі-то ” споживачі віддають перевагу” не тому , що вони ” в більшості випадків ” обожнюють жовтий колір , а тому , що бачили різницю між яйцями сільських курей з натуральним кормом і сучасними дешевими яйцями з птахофабрик. І думають , що вибирають більш натуральний продукт. Але чи варто уточнювати таку дрібницю ?

Що стосується червоної риби , там історія приблизно та ж . Натуральні лососеві харчуються червонуватими рачками , пігмент яких , накопичуючись в тілі риби , надає їй характерну забарвлення . Фермерський лосось , якщо його годувати звичайним комбікормом , матиме сірий колір. Але як писали на аналогічному сайті , ” споживачі не хочуть купувати сірого лосося ” ! Тому доводиться додавати барвник в корм рибам . Контроль кольору за аналогічним віялу

  • Будь-який каприз за ваші гроші!

У сучасних умовах покладатися на колір їжі – безглуздо. Він не відображає , як 50 років тому , склад їжі , а лише залежить від того, яким барвником цих тварин годували . Але й боятися кольору не треба , всі корисні речовини нікуди не поділися , просто “середній споживач ” вважає за краще ” жовток Жовтий ”

  • Чоловіки схуднуть від яєць

Кращий спосіб схуднути для чоловіка – це кожен день їсти на сніданок яйця. Саме такий початок дня , на думку американських дієтологів , допомагає знизити відчуття голоду і зменшує споживання калорій за обідом і протягом всього дня.

Дослідження, проведене групою вчених з Університету Коннектикуту під керівництвом професора дієтології Марії Луз Фернандес , шокувало фанатів здорового способу життя. Адже досі яйця вважалися одним з найбагатших джерел шкідливого холестерину. Є їх якщо і дозволялося , то не більше двох -трьох штук на тиждень. Та й то , найзавзятіші дієтологи закликали геть відмовитися від яєчного жовтка.

Автори дослідження заявляють: « Експеримент з чоловіками , що споживали на сніданок яйця , однозначно довів: в обід вони їли менше. Незважаючи на те , що всім учасникам експерименту пропонувався шведський стіл ».

Це вишукування є продовженням іншого дослідження , яке раніше показало , що вживання на сніданок яєць в якості становить низькокалорійної дієти , допомагало повним людям без особливих зусиль скинути на 65 % більше ваги і залишатися при цьому енергійними .

За словами професора Фернандес , все це доводить надважливість протеїну в чоловічій дієті. Компактні і містять всього 70 калорій яйця , з’їдені за сніданком , дають відчуття ситості на тривалий час. Головне , з’їдати їх цілком – адже більше половини всіх корисних речовин містяться у раніше незаслужено критикованих жовтках .

Основні аргументи противників яєчного раціону

Звернувшись до фахівців, ми спробували розібратися з основними аргументами противників яєчного раціону, більшість з яких на перевірку виявилися відвертими помилками.

  • При споживанні яєць збільшується вміст холестерину в крові

Тридцять років тому медики дійсно оголосили яйце мало не головним джерелом холестерину. Рекомендувалося їсти не більше трьох-чотирьох яєць на тиждень. І багато вигнали зі своїх столів класичний сніданок – яєчню, омлет, яйце круте, некруто і в мішечок.

Пізніше наука розібралася. Холестерину в яйцях справді чимало: в середньому яйці – 213 мг. Якщо врахувати, що в день не рекомендується приймати більше 300 мг холестерину, то одне яйце покриває цей ліміт більш ніж на дві третини. Але завдяки іншим речовинам – фосфоліпідів, яких в яйці міститься в надлишку, холестерин виявився не такий страшний, як його малювали. Виходить, що яйце – своєрідний щит і меч в одному флаконі: з одного боку, воно збільшує кількість холестерину в крові, з іншого – знижує його концентрацію за допомогою фосфоліпідів.

Не так давно американські учені підвели підсумки дослідження, в результаті якого з’ясувалося, що яйце або два в день не приносять більшості людей ніякої шкоди. Протягом 14 років медики спостерігали майже 120 тисяч чоловіків і жінок, детально вивчаючи їх гастрономічні звички. Також фіксувалися всі інфаркти міокарда та інсульти (порушення мозкового кровообігу). У результаті виявилося, що ті, хто з’їдав від семи до чотирнадцяти яєць на тиждень, страждали цими недугами не частіше тих, хто поглинав за цей час не більше одного яйця.

  • Яйця шкідливі для печінки

І це думка невірна . У фосфоліпідів є й інше добру справу – вони допомагають підтримувати здоров’я печінки , посилюючи її захисні функції проти маси токсичних речовин , з якими їй доводиться стикатися щодня. Найвідоміше з них – алкоголь , вплив якого на печінку буває вельми плачевно , і пом’якшити його можуть тільки фосфоліпіди . Обмовимося лише, що дієтологи все ж не рекомендують печеночникам є яйце під майонезом або смажити яєчню на вершковому маслі. Від яєць товстіють , вони дуже калорійні.

Важко уявити собі , як можна поправитись від продукту, в якому всього лише 75 кілокалорій. У жовтку ( у білку жирів немає ) міститься 5 г жиру. Більше того, яйця входять у всілякі розвантажувальні дієти саме тому, що при низькій калорійності в них міститься джерело білків – 10-13 % , безліч вітамінів і мінералів ( особливо велика кількість кальцію і заліза).

  • Не варто їсти яйце на ніч, адже воно погано перетравлюється

Це не зовсім так. Яйце , зварене некруто , перетравлюється швидше, ніж яєчня і круте . Чим довше яйце піддається термічній обробці, тим більше часу знадобиться для роботи шлунку. Але навіть і з крутим яйцем шлунок справляється за три години. Просто варто пам’ятати , що пізня вечеря , навіть самий легкий, не може принести вам здоров’я.

  •  Сирі яйця збільшують чоловічу силу

Дійсно , знамениті казанови завжди відрізнялися пристрастю до коктейлів , до складу яких обов’язково входило сире яйце. Що славиться своєю пристрастю Генріх IV щоранку випивав чарку коньяку , змішаного з жовтком. Інші записні кавалери воліли збовтати сире яйце в темному пиві.

А в Камасутрі рекомендується перед вночі любові з’їдати суміш з рису , звареного в молоці з горобиними яйцями , смаженої цибулі і меду. Проте сучасна наука не знаходить в яйці ніяких особливих речовин , що діють на потенцію . Зате тут в надлишку вітамінів , білків , які дуже знадобляться палким коханцям.

  •  Чим яскравіше жовток, тим більше користі від яйця

Пояснювали це так: якщо курка вдосталь нагулялась на сонечку , жовток має більш насичений колір. Але насправді яскраво -жовті і навіть червонуваті жовтки виходять, якщо курці давали відповідний корм. Для цього добра господиня завжди рубає домашнім курям зелену кропиву . А несучкам на птахофабриках фермери дають кантаксантин – спеціальну харчову добавку.

Ця ж речовина використовується при годуванні лосося і форелі , щоб додати рибі насичений рожевий колір. Але нещодавно європейські лікарі попередили громадськість: кантаксантин може зробити шкідливий вплив на зір.

  •  Яйця з коричневою шкаралупою смачніші і корисніші яєць з білою шкаралупою

Насправді ніяких відмінностей у смаку і користь ні. Темні несуть кури азіатських порід , а світлі – європейські . Птахівники знаходять більше переваг у «смаглявих» яєць тільки тому , що у них міцніше шкаралупа , а значить , їх без втрат можна довезти до магазину , та й самі по собі азіатські кури крупніше європейських і відрізняються більш спокійною дачею , що підвищує несучість.

  •  Яйця часто стають причиною сальмонельозу

Тільки в тому випадку , якщо вони невірно приготовлені. Погано просмажене яєчня з Незатверділий желеподібним білком становить найбільший ризик . Краще добре прожарювати яєчню , а варити яйця в окропі потрібно не менше хвилини , щоб жовток став м’яким , як віск. Як тільки жовток втратив свою плинність , сальмонела мертва.

До речі , птахівники стверджують , що зародки сальмонели є тільки в одному з семи тисяч свіжих яєць. Свою шкідливу силу сальмонела проявить лише в тому випадку , якщо яйце зберігалося в невідповідних умовах. Щоб убезпечити себе від неприємностей , перед тим як розбити свіже яйце , вимийте його . А вже приготованих круто і освячених у храмі великодніх писанок і зовсім побоюватися не варто.

  •  Цікаво

Щодо звичаю фарбувати яйця до Великодня існує чимало легенд. Одна з них свідчить , що в розфарбовані і розписані яйця перетворилися камені , які під час подорожі Христа з апостолом Петром кидали в Спасителя зустрівши їм вороги. Святий Петро зібрав їх в кишеню , а пізніше роздав добрим людям . З того часу і існує звичай готувати писанки до Великого дня . Згідно з іншою легендою , традиція фарбувати яйця в червоний колір символізує кров розіп’ятого Христа.

  •  До речі

В давнину писанки виконували роль оберегів : яйце уявлялося нашим далеким предкам символом весняного відродження світила. Існував цей звичай і в інших народів . Єгиптяни уявляли Всесвіт у формі яйця. Давньогрецький історик і філософ Плутарх вважав, що яйце є символом Творця Всесвіту. Ще раніше у багатьох східних народів була традиція в перший день нового року класти на стіл фарбовані яйця червоного кольору – він вважався найкрасивішим . До Європи ця традиція перейшла від стародавніх євреїв.

 Джерело : Журнал SOUL.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)