Марганець у раціоні корму для птиці
Марганець бере участь в утворенні сполучної тканини, жирів, холестерину, кісток та чинників, відповідальних за зсідання крові, а також білків.
У деяких процесах може працювати як антиоксидант. Відіграє важливу роль у метаболізмі вуглеводів ( допомагає переносити глюкозу), а також білків та жирів, активує багато ензимів та бере участь у метаболізмі та транспорті амінокислот. Він потрібний у процесі живлення нервів та мозку, в продукуванні гормонів щитовидної залози, утворенні пігменту шкіри та волосяного покриву.
Марганець бере участь у процесі регенерації та утворенні ядер клітин, а також в процесах клітинного дихання. Він потрібний при утворенні допаміну, без якого неможлива поява норадреналіну та адреналіну.
Симптоми недостатності:
- гальмування росту хрящів,
- деформація кісток,
- незкоординованість рухів,
- запізнення росту та розвитку,
- загальне ослаблення,
- ниження репродуктивної функції,
- міни шкіри ( суха та потріскана шкіра),
- порушення у рості волосяного покрову.
Поєднання з іншими компонентами корму:
- кальцій, солі фосфору, залізо, мідь, цинк та рослинні кислоти обмежують всмоктування марганцю, на противагу цьому, гістидин у великих кількостях в тваринних кормах допомагає його всмоктуванню,
- марганець взаємодіє з вітаміном С в окислювально-відновних процесах, а також з вітаміном К при утворенні чинників, відповідальних за зсідання крові.