Механізми супроводу наукових розробок через мережу Інтернет
Як показує світова практика, наразі найбільш ефективним способом впровадження результатів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт (НДДКР) в практику є взаємодія учасників процесу комерціалізації інновацій та перетворення наукового результату в ринковий продукт.
При такому способі співробітництва всі учасники інноваційного процесу – вчені, розробники, експерти, інвестори, потенційні споживачі інноваційної продукції, підрозділ трансферу інновацій економічно зацікавлені і мають високу мотивацію для отримання максимального комерційного ефекту від використання інновацій.
Сучасні підходи щодо розробки інструментарію для супроводу трансферу інновацій і комерціалізації завершених наукових розробок лежать у сфері застосування комунікаційних технологій управління проектами з застосуванням спеціальних комп'ютерних програм. Головний принцип побудови таких програм є:
- Застосування мережевих технологій.
- Збір і концентрування інформації в єдиній базі даних, а саме, накопичення інформації про розробки, інноваційні і інвестиційні проекти та учасників інноваційного процесу.
- Автоматизація управління даними, розрахунками та формуванням звітів.
- Управління даними через офіс трансферу технологій, до якого входить адміністративна і клієнтська частина та інструментарій для проведення технічного аудиту.
Для забезпечення комунікацій між учасниками інноваційного процесу доцільно створення сервісу консультаційного центру, який би мав додаткові функції управління інформацією: фільтри від спаму, групова розсилка, база даних запитань і відповідей, тощо.
Іщенко Ю.Б.
Залишити відповідь