Введення нового технічного регламенту на м’ясо в Росії
Після введення нового технічного регламенту на м’ясо тримати особистий худобу в Росії буде збитково. Менш ніж через місяць в Росії почне діяти новий технічний регламент на м’ясо та м’ясну продукцію. Він розділить м’ясні напівфабрикати на дві групи – м’ясні та м’ясовмісну . М’ясо з неатестованих боєнь використовувати можна буде тільки для особистих потреб . А в обороті буде сировину з підприємств, що пройшли сертифікацію за новими нормами .
Ім’я Людмили Конюшинна в Заокскій – перевірений часом бренд. Місцеві знають, що продукти з її двору найякісніші та екологічно чисті – не рівня делікатесів з прилавка. Сусіди диву даються , як 66 річна пенсіонерка справляється з таким обсягом робіт: у її господарстві 4 корови , 2 теляти , свинi, кури і коні. Але вже скоро працьовитому фермеру швидше за все, доведеться закрити бізнес : нові правила торгівлі позбавлять пенсіонерку не тільки частини господарства, а й стабільного заробітку.
Новий технічний регламент, по суті, витісняє з ринку дрібні фермерські господарства, м’ясо і молоко з приватних подвір’їв надалі виявляться поза законом. А побудувати власні пункти забою дрібним господарствам не під силу. Чиновники ж упевнені, що нові правила дозволять краще контролювати якість м’яса.
Приватні фермери чекають години ікс зі страхом : на сьогоднішній день у багатьох районах області досі немає обладнаних у відповідності з усіма вимогами забійних майданчиків , на весь регіон їх кілька десятків. Тим , кому не пощастило жити поряд з ними , доведеться доставляти худобу за десятки, а то й за сотні кілометрів. Транспортні витрати з’їдять весь прибуток від продажу м’яса.
” Ну, це ж не вигідно Це дуже дорого Але от ви уявіть собі: ….. Тисячі дві віддати за машину , занурити Там задарма мені його ніхто не буде забивати Звідти знову треба привезти І чого ж там залишиться Ілюшко на картуз грошей “, – розповідає фермер Людмила Корнюшин .
Постраждати від введення нового регламенту можуть не тільки тваринники, а й споживачі їхньої продукції, звиклі купувати свіже м’ясо на ринках і ярмарках. Частина селян змушена буде підвищити ціни, щоб компенсувати витрати.
Чиновники з Мінсільгоспу вже заявили, що готові підтримати господарства, які візьмуться побудувати забійні майданчики своїми силами. Задоволення це не дешеве : за оцінками експертів , середня вартість такого цеху з усім технічним оснащенням – 10-12 мільйонів рублів. Для таких фермерів, як Людмила Корнюшин – сума непідйомна. Якщо вихід на ринок для неї буде закритий, то тримати особистий худобу буде не просто нерентабельно, але й збитково .
ryazan.foodretail.ru
Залишити відповідь