Підходи Японських компаній щодо визначення цілей в стратегічному управлінні
Цілі виражають прагнення працювати в певному напрямку на відміну від завдань, які являють собою кількісні вимірювані рубежі. Японці більше уваги приділяють цілям у порівнянні із західними компаніями. Насамперед, у японських компаніях є цілі в справжньому змісті цього слова: прагнення, які не можуть бути задоволені, але, проте, вони являють собою щось, чого варто домагатися й у якому напрямку працювати, наприклад, внести свій внесок у розвиток суспільства.Що стосується завдань, найбільш разючою відмінністю є однаково сильна спрямованість японських компаній на короткострокове й довгострокове планування на відміну від сучасних американських компаній, які зосереджують свої зусилля на короткострокових поквартальних результатах на шкоду довгостроковим цілям, або від тенденції деяких європейських компаній зосереджувати на довгострокових цілях на шкоду поквартальним показникам…
Іншою великою відмінністю в маркетингових цілях є акцент японських компаній на частку ринку й обсяг операцій на ринку в порівнянні з фінансовим прибутком. Японці із самого початку мають гарне інтуїтивне розуміння глибинної сутності теорії “досвіду”, що показала зв’язок між “досвідом”, або обсягом, вимірюваним часток ринку, і витратами. Чим більше досвід, тим нижче витрати. Чим нижче витрати, тим сильніше конкурентоспроможність і вище довгострокова прибутковість, що стає результатом і нагородою за гарне поводження, а не за буквальне проходження до бажаної мети.
Джерело: Warren Keegan, “International Competition: The Japanese Challenge”, Journal of International Business Studies, Winter
Залишити відповідь