Птахівництво України і cвіту | менеджмент, аналітика, реформи, стандарти


До 2017 року українську курятину будуть їсти в 50 країнах світу – прогноз експерта

Українська курятина – висококонкурентна у світі і постійно розширює ринки збуту. До 2017 року кількість країн , куди експортується вітчизняна курятина , може зрости до півсотні. Про це сказав в ефірі каналу БТБ глава асоціації « Союз птахівників України » Олександр Бакуменко , передає УНН .

Як зазначив Бакуменко , приріст виробництва курятини з року в рік зростає – цього року він становить близько 150 тис. тонн ( близько 15 %). Він нагадав , що Україна зараз займає 9-е місце з виробництва курятини , і цього року ми увійдемо до десятки світових експортерів м’яса бройлерів. Зараз Україна експортує курятину в майже 30 країн світу , серед споживачів – країни СНД , Іран , Йорданія , Сирія , Лівія , Саудівська Аравія та ін

«За моїми прогнозами , в 2017 році буде вже мати не 30 , а 50 країн , в які ми будемо експортувати свою продукцію» , – підкреслив він.

«Нещодавно , – нагадав Бакуменко , – з поставок 20 тонн курятини до Голландії почався експорт курятини в ЄС. З укладенням Угоди про асоціацію з ЄС українські виробники отримають можливість експортувати до Європи 40 тис. тонн курятини на рік за нульовою митною ставкою ».

Бакуменко додав , що протягом семи років йшла тривала процедура узгодження стандартів безпеки і якості з усіма організаціями ЄС та її пройдено успішно .

Ми маємо конкурентні переваги як виробники і не боїмося конкуренції і в Європі , відзначає голова Союзу птахівників . Ключовою перевагою експерт вважає вертикально інтегрований цикл виробництва : наявність власної кормової бази , ферм , репродуктивних і забійних підприємств , власних систем збуту , олійно – екстрактивних заводів з виробництва шроту т.п. «У світі такої інтеграції більше немає » , – зазначив Бакуменко і додав , що за цим досвідом в Україну приїжджають фахівці з найбільших країн-виробників курятини – Бразилії і США .

Бакуменко відзначив , що рівень річного споживання на внутрішньому ринку досяг 24,5 кг , що дорівнює показникам розвинених країн .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)