Птахівництво України і cвіту | менеджмент, аналітика, реформи, стандарти


Наукове обгрунтування раннього прогнозування яєчної продуктивності курей

У 2012 р. в журналі Всесвітньої наукової асоціації з птахівництва опублікований аналітичний огляд , присвячений 100 -річчю генетики домашньої птиці. З розвитком популяційної генетики і біометричної теорії в 1920-1930 рр. . встановлені наследуемость , мінливість і взаємозв’язок найважливіших ознак продуктивності . Певні успіхи в початковий період становлення генетики та селекції пов’язують з використанням родоводів і інбридингу , розрахованого за коефіцієнтом Райта.

З урахуванням генетичної різноманітності використовуваних порід і селекційних ліній розкривається їх геннофенотіпіческое стан . Відбувається інтеграція генетики свійської птиці , що оперує наборами генотипів і популяційної статистики , з селекцією і гібридизацією .

Починаючи з 70- х років минулого сторіччя , настає час застосування молекулярних основ спадковості і мінливості , генетико – статистичних параметрів і моделювання в селекції . Дослідження спрямовані також на аналіз генома виду , ідентифікацію та пошук кодують генів – локусів хромосом і генів – маркерів значущих ознак продуктивності (ДНК – технології) , збереження унікальних генотипів та генетичних ресурсів .

Генетичні чинники яєчної продуктивності курей. Внутрішньолінійних селекція і гібридизація з використанням досягнень генетики є основним напрямком племінної роботи з птицею. Тиск селекції протягом ряду поколінь на найважливіші ознаки продуктивності , схрещування поєднаних ліній ( гібридизація ) дозволили створити в необхідному обсязі яєчні та м’ясні кроси для відтворення гібридних курей.

Розшифрований в 2004 р. геном курей налічує 24 тис. генів і більше 1 млрд. пар нуклеотидів поліморфізму / азотистих основ у гаплоїдной ДНК.

А. Штеле , професор , РГАУ – МСХА ім . К.А. Тімірязєва

Джерело » журнал« Птахівництво »№ 6 , 2013

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)