Білорусь обмежила постачання птиці з В’єтнаму
За інформацією Міжнародного епізоотичного бюро ( МЕБ) , на території провінції Хоабінь В’єтнаму зареєстровано випадок захворювання птахів високопатогенним грипом ( H5N1) . У цьому зв’язку з 16 жовтня вводяться тимчасові обмеження на ввезення в республіку з вказаної провінції живої птиці , інкубаційного яйця , диких , зоопаркових та циркових тварин , м’яса птиці , яєчного порошку , продуктів переробки курячого яйця , пуху і пера , кормів і кормових добавок з птиці , кормів рослинного походження , мисливських трофеїв ( перната дичина) , а також колишнього у вживанні устаткування для утримання , забою і оброблення птиці. Одночасно скасовуються всі раніше видані дозволи на ввезення на територію Білорусі вищевказаних товарів з в’єтнамської провінції Хоабінь .
Грип птахів – контагіозна хвороба, що характеризується пригніченням , набряками , ураженням органів дихання , травлення , що протікає з різним ступенем тяжкості (від безсимптомної інфекції до важких генералізованих форм септицемії ) . Економічний збиток від цього захворювання великий в зв’язку з масовою загибеллю хворих птахів , необхідністю проведення жорстких карантинних та ветеринарно -санітарних заходів , включаючи знищення хворої птиці .
Також у департаменті повідомили про тимчасову заборону на ввезення худоби , м’ясної сировини , молочної продукції , кормових добавок для кішок і собак з Хатлонської області Таджикистану . Згідно з інформацією МЕБ , на території даного регіону зареєстровані випадки захворювання чумою дрібних жуйних .
Чума дрібних жуйних – висококонтагіозна вірусна хвороба овець і кіз , що протікає переважно гостро або підгостро , що характеризується лихоманкою , виразковими ураженнями слизових оболонок ротової та носової порожнин , коньюнктивитами , геморагічним гастроентеритом , ураженням лімфоїдної системи та розвитком пневмонії. Економічний збиток , що заподіюється захворюванням козівництво і вівчарства , дуже великий: смертність у первинних осередках може досягати 100 % , а на стаціонарно неблагополучних територіях – до 50,0 %.
Про це повідомили БЕЛТА в департаменті ветеринарного і продовольчого нагляду Мінсільгосппроду Білорусі.
Залишити відповідь