Птахівництво України і cвіту | менеджмент, аналітика, реформи, стандарти


Проведення аналізів на вміст ГМО в Україні

У деяких країнах питання про те, чи можна в продуктах використовувати генетично модифіковані організми ( ГМО) , залишається все ще відкритим.

В Україні заборонені ГМО-продукти, проте сигнали про їх продаж в країні все ж надходять від контролюючих органів, громадськості та громадських організацій. Тому уряд знайшов можливість знайти кошти і розпочати створення мережі лабораторій з визначення ГМО в продуктах харчування.

  • Якісний аналіз ГМО на основі ДНК у зразках насіння

Це випробування проводиться для підтвердження відсутності або наявності генетично модифікованого рослинного матеріалу у зразку насіння або рослинної тканини . У його рамках використовується поєднання двох проб ПЛР , спрямованих на такі генетичні елементи : промотор вірусу мозаїки цвітної капусти ( ЦМВ ) 35S і термінатор NOS. За допомогою цього випробування можна виявити переважна більшість генетично модифікованих сортів рослин, які в даний час знаходяться в комерційному виробництві по всьому світу.

  • Якісний аналіз ГМО на основі ДНК у зразках харчових продуктів

Оскільки матеріал , що походить від генетично модифікованих рослин , схильний до розкладання при виробництві , його виявлення шляхом аналізу оброблених харчових продуктів може бути проблемптичним. Наприклад , методи виявлення на основі аналізу білка в цьому випадку не підходять , так як при виробництві білок, що походить від будь-яких генетично модифікованих інгредієнтів , може руйнуватися.

Незважаючи на це, щоб виявити ГМ -об’єкти, ми використовуємо самі передові методи аналізу ДНК. Ці об’єкти можуть бути присутніми в ДНК таких харчових продуктів , як хліб , борошно , соєве молоко , тофу і рослинні масла. Після вилучення ДНК з цих продуктів ми застосовуємо поєднання двох проб ПЛР, спрямованих на такі генетичні елементи :  промотор і термінатор CMV35S NOS .

Кількісні випробування ПЛР на основі ДНК проводяться згідно стандартам, прийнятим для визначення рівнів ГМО від 0,01 % до 5 %. Зразки випробовуються на ПЛР у реальному часі , що дозволяє визначати конкретні рівні ДНК протягом усіх 40 циклів .

Аналіз продукції на ГМО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)