В українське птахівництво почали активно інвестувати
У п’ятницю , 27 вересня, в рамках інвестиційних форумів у Херсонській та Черкаській областях були підписані угоди про створення комплексів з виробництва індичатини . Інвестпроект на півдні країни буде реалізовувати українська ” дочка” литовської групи компаній Arvi (50,1 %) і українська фінансового -промислова група – корпорація Співдружність (49,9 %) бізнесмена Віктора Попова , уточнили в Херсонській облдержадміністрації. Як повідомили в Черкаській облдержадміністрації , займатися виробництвом м’яса індички в області вирішили місцеві інвестори – власники Золотоніського бекону Андрій Казарян та Олег Ткаченко. Як повідомляє Комерсант – Україна в матеріалі ” Птиця набирає важливості” , голова українського представництва Arvi Євген Лавров розповів , що загальна сума інвестицій у проект у Херсонській області оцінюється в 79 млн. євро , близько 80 % з яких – позикові кошти. На ці гроші передбачається побудувати завод з утилізації відходів тваринництва потужністю 50 тис. тонн на рік , комбікормовий завод на 50 тис. тонн продукції на рік , завод з випуску добрив NPK – , птахоферму , а також забійний цех з глибокою переробкою потужністю 7 тис. тонн м’яса і м’ясопродуктів на рік.
“На першому етапі до 2015 року будуть запущені завод з утилізації відходів і комбікормовий завод , до 2017 року – птахоферма і м’ясопереробний завод» , – уточнив Лавров. За його словами , для здійснення планів компанії облдержадміністрація вже виділила понад 30 га землі.
Займатися реалізацією проекту в Черкаській області буде Золотоніська індиківнича фабрика , повідомила директор підприємства Ольга Гнатенко . За її словами , інвестори планують вкласти 197 млн. грн. до 2018 року. Загальна потужність птахофабрики складе близько мільйона індиків на рік. Проект розбитий на чотири етапи. Перший -третій передбачають будівництво трьох птахофабрик на 234 тис. голів кожна , четвертий – ще одній на 351 тис. голів. ” Перша черга вартістю 79 млн.грн з виходом м’яса 3 тис тонн на рік повинна запуститися в кінці 2014 року. ». , – Сказала Гнатенко.
Якщо всі заявлені нею плани будуть реалізовані, то через п’ять років Золотоніська індичих фабрика вироблятиме близько 13 тис. тонн м’яса індички на рік. Для порівняння, в 2012 році всього в Україні обсяг виробництва індичатини склав 18 тис. тонн. З них, за даними ПроАгро, понад 90 % припало на чотирьох найбільших виробників.
Ліга.biz
Залишити відповідь