Ukrainian Dutch English French Italian Polish Russian Turkish
Птахівництво України і cвіту | менеджмент, аналітика, реформи, стандарти


Вигоди українських птахівників від вступу до Євросоюзу

500 млн багатих покупців – мрія будь-якого виробника . Для українських компаній вона може стати дійсністю вже в листопаді , на саміті країн Східного партнерства у Вільнюсі , де планується підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом. Велику частину цього документа становить угоду про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. На практиці це означає скасування або суттєве зменшення імпортних мит для 95 % тарифних позицій.
У 2012 році Україна експортувала до Євросоюзу товарів на $ 17 млрд. Імпортувала в півтора рази більше – на $ 26,16 млрд.

Птахівницька галузь – приклад того , що , навіть демонструючи дружелюбність , ЄС не готовий беззастережно відкрити ринок для сильних конкурентів.

«Євросоюз охороняє своїх товаровиробників і особливо фермерів , тому не погодився на значні обсяги безмитних поставок з України продукції сільського господарства» , – вважає Дмитро Кисельов. Україна отримала право на постачання в ЄС 16 тис. тонн м’яса птиці на рік . Через п’ять років цей обсяг збільшиться всього до 20 тис. тонн і додатково – 20 тис. тонн м’яса курчат на рік. Для України , де обсяг виробництва м’яса курки в минулому році перевищив 1 млн тонн , цю квоту можна трактувати як загороджувальне . Правда , обсяги імпорту з ЄС також строго обмежені: ЄС зможе поставляти в Україну 8 тис. тонн м’яса птиці на рік , через п’ять років показник збільшиться до 10 тис. тонн і 10 тис. тонн м’яса курчат. Поставки поза квотою економічно невигідні.

Як нагадує голова Союзу птахівників України Олександр Бакуменко , ввізне мито в ЄС становить 32,5 євро за 100 кг для охолодженого м’яса птиці , 29,9 євро за 100 кг – на імпорт м’яса мороженої птиці і 35 євро за 1 тис. яєць. Безглуздість експорту на загальних підставах підтверджує і бізнес : незважаючи на те , що найбільші птахівницькі холдинги пройшли інспекцію Єврокомісії та отримали право на постачання до Євросоюзу ще кілька місяців тому , експорт так і не розпочався.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)