Ukrainian Dutch English French Italian Polish Russian Turkish
Птахівництво України і cвіту | менеджмент, аналітика, реформи, стандарти


Які реформи потрібно робити в Україні, щоб знизити енерговитрати при теплопостачанні будинків

Аналіз останніх досягнень науки і техніки підказує, що рішення даної проблеми буде у використанні відновлювальних джерел енергії, до яких відноситься вітрова та сонячна енергетика, а також використання енергії тепла зовнішнього середовища.

ecoenergyПричому на останньому хочеться зупинитися докладніше. Мова йде про теплові насоси (ТН), які здатні відбирати тепло зовнішнього середовища і віддавати всередині будинку. Для забезпечення роботи ТН використовується в 4-5 разів менше енергії, ніж виділяється. Так на 100 КВт виділеного тепла витрата енергії 20 – 25 КВт електроенергії! Принцип роботи – "Холодильник наоботот". Всі знають, що в процесі роботи холодильника тепло відбирається усередині холодильної камери і виділяється на теплообміннику (конденсаторі). Аналогічним чином працює тепловий насос, який можна використовувати для системи опалення приміщень будинку. Такі пристрої реально існують і активно використовуються за кордоном, правда їх вартість для пересічних громадян України не прд'емна.

Для зниження собівартості виробництва і кінцевої ціни теплових насосів в Україні необхідно прийняти цільову Державну програму для розвитку власного виробництва такого обладнання. Тоді теплові насоси стануть доступними для громадян. Паралельно з цим потрібно провести модернізацію системи електропостачання для забезпечення навантаження електромереж. Тоді природний газ, використовуваний для індивідуального опалення приміщень будинків, доцільно використовувати для інших цілей, в тому числі і для виробництва електроенергії. На виробництві КПД обладнання вище, ніж в недосконалих індивідуальних газових котлах громадян.

Але схоже, що постачальникам газу для населення і тим хто заробляє гроші на продажу газових котлів, дорогих лічильниках тепла невигідно розвивати виробництво біліше ефективних опалювальних систем з використанням теплових насосів. Облік газу для населення враховується по використовуваному обсягом, але при цьому не враховується калорійність газу, що поставляється. Так низькокалорійний газ реалізується населенню за вартістю висококалорійного: "Лічильник рахує, а тепла немає! Олігархи заробляють гроші.". Лічильники тепла також дорогі і їх використання можливе в багатоквартирних будинках з модернізованою системою прокладки труб тепломережі.

Теплові насоси для опалення будинків живляться від електричної енергії, облік якої набагато простіше і точніше. А якщо використовувати лічильники з "нічними тарифами" то дозволяє знизити пікові навантаження на електромережі і бюджет громадян.

Зниження тепловтрат приміщень також актуально, але слід взяти до уваги необхідність підтримки нормального мікроклімату приміщення. Людина не зможе жити в термосі, так як при диханні виділяється вуглекислий газ і волога, не кажучи вже про інші шкідливих виділення від пластику, яким останнім часом модно оформляти приміщення. Тому важлива система вентиляції та очищення повітря від пилу, мікробів та інших шкідливих речовин, які присутні в повітрі. Існуючі системи вентиляції допускають значні тепловтрати, тому для зменшення тепловтрат необхідно використання теплообмінників і фільтрів повітря. Виробництво такого устаткування має велике значння, оскільки забезпечує не тільки енергозбереження, але і здоров'я громадян. А здорова Нація – це реальне збільшення ефективності і продуктивності праці, а також добробуту країни.

Ю.Б. Іщенко, н.с. ДДСП НААН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)