Птахівники України почали постачати гусячу печінку в ЄС
Про це на свій сторінці в Facebook повідомила Анастасія Соботюк , керівник відділу по роботі з інвесторами та ЗМІ ” Миронівського хлібопродукту” .
” Здійснено перша поставка печінки” Фуа- Гра “. До Європи Тестова партія 430 кг вчора пройшла кордон і сьогодні розмитнена в Угорщині ” , – пише Соботюк .
МХП – єдиний в Україні виробник фуа -гра. Підприємство розводить гусей на птахофабриці ” Снятинська Нова” на Західній Україні . Під ТМ ” Фуа Гра” компанія випускає муси і паштети , які реалізуються на українському ринку і експортуються до Росії.
Як повідомлялося раніше, 30 жовтня ” Миронівський хлібопродукт ” поставив до Голландії перші 18,5 тонн м’яса птиці. До Європи була відправлена одна машина із замороженою тушкою 1,2-1,3 кг кожна. Українське м’ясо в Європі піде на переробку , а також у ресторани швидкого харчування.
Раніше в коментарях Delo.UA Юрій Косюк , голова правління ” Миронівського хлібопродукту” , заявив , що компанія має намір поставляти в ЄС близько 30-50 тис. тонн птахівничої продукції . “Не більше Не тому що ми більше не можемо , а тому що ми не маємо наміру послаблювати свої позиції на інших експортних ринках. ” , – Сказав Юрій Косюк .
4 грудня 2012 Постійний комітет з питань харчування і здоров’я тварин ( SCOFCAH ) Гендиректорату Європейської комісії САНКО включив Україну в список країн , які мають право поставляти продукцію на європейський ринок.
Генеральний директорат Європейської комісії з охорони здоров’я і захисту прав споживачів ( САНКО ) виділив Україні квоту на експорт курятини – всього 40 тис. тонн на рік , з яких 20 тис. тонн – філе (найдорожчий продукт галузі) , а решта 20 – інші частини тушки.
Оскільки Україна не є членом Євросоюзу , то українські виробники змушені сплатити досить високі ввізні мита при поставках в ЄС – від 160 до 800 євро за тонну м’яса в залежності від типу партії ( тушка , крильця , стегна , філе) .
МХП – найбільший в Україні виробник курятини. Крім того , займається виробництвом зернових , соняшникової олії та інших продуктів харчування .
В даний час агрохолдинг реалізує великий інвестиційний проект будівництва Вінницької птахокомплексу , який також включатиме елеватори , комбікормовий завод , олійних підприємств .
Джерело: Справа
Залишити відповідь